Popis lokality

Bývalá vesnice a obec, nyní městská čtvrť , leží na pravém břehu řeky Vltavy a na přilehlém kopci na severu Prahy. Nachází se zde Přírodní park Drahaň, Trojská zámecká zahrada, Botanická zahrada a Pražská ZOO. Zdálo by se, že na rozlohu něco málo přes tři čtvereční kilometry se nic dalšího nevejde. Ovšem Praha - Troja je se svými šedesáti čtyřmi ulicemi, které spadají do této městské části, sídlem více než třinácti set firem, mezi kterými je i naše společnost Protsenko & Co.

Tato, na první pohled, poklidná rezidenční čtvrť nabízí kompletní občanské vybavení a pravidelné autobusové spoje. Svojí zastávku zde má autobus číslo 112, který své cestující dopraví přímo na zastávku metra Nádraží Holešovice. Nachází se zde několik soukromích a státních škol a školek, které jsou jak české tak i anglické.  Sídlí zde Matematicko - Fyzikální Fakulta Univerzity Karlovy. Nalézá se zde Pražská Zoo, která patří do první desítky nejlepších zoo na světě. Velké plus pro obyvatelé této lokality je výše zmiňovaný Přírodní park Drahaň, kde si každý milovník přírody přijde na své.

Nesmíme zapomenout na Trojský zámek. Nejvýznamnější stavbu vrcholného baroka nechal v 17. století vystavět Václav Vojtěch ze Šternberka. Celý areál prošel v letech 1976–1989 náročnou rekonstrukcí pro potřeby Galerie hlavního města Prahy. Ta zde pořádá sezónní výstavy, koncerty, kulturní a společenské akce.

Nehledě na svojí dlouhou a bohatou historii, nabízí Troja moderní bydlení, které je v souladu s tradicí této rezidenční čtvrti. Například rezidence Chateau Troja je toho živoucím důkazem.  Jste-li člověk, který má rád svůj klid, ale zároveň chce být  blízko centra dění, pak si Troju jistě zamilujete.

Líbí se Vám nemovitost? Ozvěte se nám.

Ozvěte se přímo makléři

Alexandr Protsenko

Alexandr Protsenko

ap@protsenko.cz +420 777 310 209 IČ: 07243383

Kontaktní formulář

email: fullname: phone: fname: