Popis lokality

Hradec Králové je statisícové město plné zeleně a leží na soutoku řek Labe a Orlice a to pouhých 100 km východně od Prahy. Město pod Bílou věží, jednou z nejvýznamnějších dominant východočeské metropole se pyšní gotickými, renesančními a barokními stavbami (G. Santini, C. Lurago). Moderní česká architektura v duchu secese a funkcionalismu je dílem světově proslulých architektů profesora Jana Kotěry a jeho žáka Josefa Gočára. 

Hradec Králové je důležitým dopravním uzlem, sídlem mnoha úřadů, státních institucí, bank a významných průmyslových podniků. Nachází se zde Lékařská a farmaceutická fakulta Univerzity Karlovy a významná Fakulta vojenského zdravotnictví Univerzity obrany.

Ve městě jsou jak státní, tak i církevní a soukromé významné školy, na kulturním dění se podílí věhlasné Klicperovo divadlo, divadlo Drak, městská Filharmonie, secesní Muzeum Východních Čech, které je zaslouženě prohlášené za národní kulturní památku….aj. 

Ve městě lze najít hotely evropského standardu a je také významným sportovním střediskem.

Z Hradce Králové lze podnikat výlety do 65 km vzdáleného pohoří Krkonoš nebo do 40 km vzdálených Orlických hor.

Významná historie i bohatým životem pulzující současnost, okouzlující příroda - to je Hradec Králové, jedna z nejkrásnějších metropolí České republiky a proto je město po právu nazýváno Salonem republiky.

Líbí se Vám nemovitost? Ozvěte se nám.

Ozvěte se přímo makléři

Alexandr Protsenko

Alexandr Protsenko

ap@protsenko.cz +420 777 310 209 IČ: 07243383

Kontaktní formulář

email: phone: fname: