Popis lokality

Každoročně sem míří tisíce návštěvníků z celého světa. Jsou mezi nimi jak turisti, tak i investoři, businessmani nebo vášnivý čtenáři Franze Kafky či Milana Kundery. Centrum Prahy není pouze středem města, je také středem Evropy. Staroměstské náměstí je jediným místem na světě, kde najdeme všechny známé architektonické slohy na jednom místě. 

Hromadná doprava Prahy je jedna z nejlepších v Evropě. Obyvatelé centra mohou využít jak zastávek metra (například Muzeum, Můstek, Staroměstská, I. P. Pavlova), tak i zastávek tramvajových či autobusových (Václavské Náměstí, Lazarská, Karlovy Lázně).

Nálezu se zde několik vysokých škol, mezi kterými musíme vyzdvihnout NYU nebo Univerzitu Karlovu v Praze. Filozofická a Právnická fakulta této univerzity sídlí v centru města. A jsou to právě studenti, kteří tvoří potencionální klientelu v případě investičních nemovitostí v této lokalitě. 

Kvůli Koronavirové krizi a následné absenci turistů, zde spadla nabídka krátkodobých pronájmů. Nemovitosti, které před tím sloužili jakožto ubytování pro návštěvníky Prahy, se začali nabízet k prodeji. Právě velká nabídka těchto bytů na trh zapříčinila snížení jejich cen. Což může být skvělá investiční příležitost, pro ty, kteří se chtějí podílet na rozvoji historického centra.
 

Líbí se Vám nemovitost? Ozvěte se nám.

Ozvěte se přímo makléři

Alexandr Protsenko

Alexandr Protsenko

ap@protsenko.cz +420 777 310 209 IČ: 07243383

Kontaktní formulář

fullname: lname: email: fname: phone: